překlady Praha
spolehlivé překlady - Praha

angličtina, němčina, čeština a slovenština

+421 948 117 111
✉ fluency@fluencystars.eu

pondělí - pátek 9.00 - 16.00

⏴zpět na překladatelský blog

Výhodná cena za překlad

5 způsobů, jak můžete optimalizovat překlad a ušetřit tak peníze, když si objednáte překlad od profesionálů.

Někdy stačí pár chytrých kroků a výsledná cena za přeložený dokument může být pro vás výhodnější.

Časový rámec překladu

Asi to poznáte aj sami, v dnešnej dobe horia termíny, vládne nám zhon a niekedy aj nadľudské vypätie - najmä pri pracovných výkonoch. Ve FLUENCY dnešní situaci plně chápeme, a proto nabízíme 👉 extra rychlé překlady. Takové překlady však zároveň znamenají maximální pracovní vypětí pro překladatele, a proto jsou za expresní příplatek.
Někdy jsou však klienti odkázáni na expresní překlad třeba jen z důvodu "odkládání" objednávky překladatelských služeb a jakéhosi "otálení" nebo subjektivního strachu svěřit důležitý dokument do "cizích" rukou. Termín dodání překladu však stejně přijde, a pak se často stává, že nám klienti volají s "šibeničními" termíny.
Proto bychom vás rádi hned na začátku upozornili na jednoduchý, ale velmi důležitý faktor při stanovení ceny překladu: čas. Pokud je to možné, neodkládejte objednání překladu, alespoň v naší agentuře vám to určitě ušetří peníze.

Formát dokumentu pro překlad

Práce překladatele se značně liší v závislosti na typu předkládaného dokumentu. Od toho se odvíjí i cena za překlad.
Ne vždy je možné ovlivnit formát, ve kterém překlad odešlete, to chápeme. Pokud je však možné formát dokumentu jakkoli zvolit, důrazně doporučujeme používat editovatelné formáty, zejména soubory PDF (generované, nikoli naskenované) nebo soubory DOC (MS WORD), stejně jako soubory ODT nebo jiné podobné soubory vhodné k úpravám.
Od začátku až do konce překladatelského procesu to překladatelům usnadňuje práci (přinejmenším ve FLUENCY), a proto se cena stává měřitelnější a vy nakonec zaplatíte za překlad méně.
Pokud máte k dispozici upravitelný soubor, můžete si také 👉 vypočítat cenu za překlad předem podle jednoduchých pokynů.

Znalost skutečné velikosti překladu

Znáte skutečný dokument, který se chystáte předložit k překladu?
Často nám volají klienti, kteří se obávají, kolik to bude stát. Přitom, jak často zjišťujeme, se může zdát, že překlad má mnoho stran, ale při bližším pohledu je jeho skutečný rozsah menší.
Důvodem je především to, že mezi textem jsou různé obrázky, grafy, tabulky, speciální znaky, mezery apod. Ve FLUENCY účtujeme překlady podle množství skutečně přeloženého textu, nikoli podle celkové a absolutní velikosti souboru.

Stylizace a srozumitelnost textu pro překlad

V ideálním případě se chcete vyhnout "čmáranicím" v textu. Ano, zní to trochu tvrdě, možná až směšně. :) Praxe je však bohužel někdy taková, že se k překladu dostane dokument, kde překladatel spíše odlupuje "hieroglyfy", než aby skutečně překládal "pěkný text" (srozumitelný, ideálně - ne ručně psaný).
Samozřejmě přeložíme, pokud je to možné, i méně srozumitelný text, ale samozřejmě i tento faktor způsobuje (někdy zbytečné) zvýšení konečné ceny.

Pro-klientský přístup společnosti FLUENCY

Je to nejlepší v kontextu úspory financí. Ve společnosti FLUENCY se snažíme být pro-klient co nejvíce proklientští, a proto vám rádi pomůžeme (pokud to bude možné) přizpůsobit překlad tak, aby byla cena optimalizována.
Pokud se soubory příliš nepracujete, rádi vám je převedeme (změníme) do upravitelného formátu (pokud to bude možné).
Na závěr pro vás máme také příjemný bonus. V překladatelské agentuře FLUENCY do rozsahu překladu nezahrnujeme tzv. mezery, což u jiných firem není pravidlem. Naopak je standardem tyto mezery započítávat, což zejména u překladů většího rozsahu může výrazně navýšit cenu.
Věříme, že vám tyto informace pomohou při přípravě a realizaci překladu tak, abyste byli s jeho cenou spokojeni. :)