překlady Praha
spolehlivé překlady - Praha

angličtina, němčina, čeština a slovenština

+421 948 117 111
✉ fluency@fluencystars.eu

pondělí - pátek 9.00 - 16.00

⏴zpět na překladatelský blog

Překlad školního potvrzení

Jak si mohu objednat překlad vysvědčení z/do angličtiny nebo němčiny?

Přečtěte si naše rady pro klienty týkající se překladu vysvědčení a zajistěte si kvalitní překlad vysvědčení.

Překlad školního potvrzení do AJ/NJ

Doporučujeme, abyste si dokument potvrzující návštěvu školy nechali přeložit jako úřední odborný překlad nebo úřední překlad. Tyto dva překlady se v zásadě neliší textem ani obsahem (jsou totožné), ale ověřují se odlišně. Zatímco firemní typ je opatřen razítkem společnosti, oficiální typ je vázaný a má kulaté razítko oficiálního překladatele.
Pro překlady z češtiny do angličtiny nebo z češtiny do němčiny si na základě našich zkušeností stačí objednat firemní překlad. Zahraniční vzdělávací instituce, školy, univerzity nebo i státní instituce přijímají překlady od slovenských překladatelských firem ověřené na úrovni firemního překladu v rámci dokumentu potvrzení o školní docházce nebo jakéhokoli jiného překladu školního potvrzení bez jakýchkoli problémů.
Příležitostně, zejména při soudních jednáních nebo jiných právních úkonech, je vyžadován úřední překlad. Pokud se tedy chystáte předložit překlad potvrzení o školní docházce státnímu úřadu nebo soudní instituci, měli byste zvážit volbu úředního překladu.

Překlad školního potvrzení z AJ/NJ

V opačném směru překladu, tj. z cizího jazyka (angličtiny nebo němčiny) do slovenštiny, si opět můžete vybrat ze dvou výše uvedených typů překladů. Stejně tak není rozdíl v obsahu, rozdíl je pouze v ověření potvrzení překladu pro školu.
Obecně platí, že korporátní překlady jsou široce akceptovány vzdělávacími institucemi, firmami, organizacemi, kulturními institucemi, ale také některými úředními orgány, které nevyžadují úředně ověřený status překladu vysvědčení.
Pro jistotu doporučujeme klientům, aby si u příjemce překladu, kterému budou překlad vysvědčení předávat, předem ověřili, jaký typ ověření překladu je požadován.
Pokud potřebujete firemní překlad vysvědčení, my ve FLUENCY vám s ním rádi pomůžeme, a to i v superrychlých dodacích lhůtách. :)